Horniest حیوانات چیست؟ 2022

Updated: December 3, 2022

تصویر برای مقاله تحت عنوان Horniest Animal چه خبر است؟

تصویر: Angelica Alzona (Gizmodo)

گیز می پرسددر این سری Gizmodo، ما از همه چیز از فضا به تاکسی سوال می کنیم و از متخصصین مختلفی می خواهیم پاسخ دهیم.  

هر کسی که تا به حال یک مستند طبیعت را تماشا می کند، می داند که حیوانات حیوانات با عواطف، در بعضی اوقات، کاملا متمایز از جنس و جنون است. آنها هر نوع تناسلی در طبیعت وجود دارند و اینها به استفاده مکرر و پر انرژی تبدیل شده اند. با این حال، برخی از گونه ها قطعا کمتر جنس دیوانه تر از دیگران است، برای مثال، انجام ترفندهای کمی شایان ستایش، و یا ایجاد ظروف سرباز یا مسافر از روده شکار خود را. برعکس، بعضی از گونه ها باید در قلمرو شدید و پراکنده ی احساس پریشان، به شکل غیر قابل تصور خود برای افراد متاهل، مورد استفاده قرار گیرند، و این همان دسته ای است که ما برای این هفته در موردGiz Ask می کنیم. در زیر، متخصصان حیوانات در مورد اینکه چه حیوانی ممکن است بیشترین اهمیت را داشته باشد، اهمیت دارد.


شلا حنیکسون

دانشیار دانشکده علوم زیستی، دانشگاه اوهایو وسلیان، پژوهش های خود را در مورد چگونگی انتخاب جنسیت، به ویژه ترجیحات مونتاژ زن، با مکانیسم های دیگر برای شکل گیری واگرایی جمعیت و شکل گیری تعامل

مثالهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، اما من برخی از موارد مورد علاقه ام را برجسته خواهم کرد.

Antechinus، یک حشره کوچک استرالیا است که به نظر می رسد کمی موش مانند. مردان خود را به تولید مثل سرمایه گذاری می کنند که از خوردن غذا جلوگیری می کنند؛ سطوح استرس خود را به شدت افزایش می دهد، که منجر به یک شکست کامل بدن (ریزش مو، خونریزی داخلی و غیره) می شود. آنها تنها یک فصل طول می کشد قبل از اینکه بدنشان به طور کامل تجزیه شود و آنها می میرند.

یا Nasonia giraulti: زنبورهای انگلی که تخم مرغ خود را داخل پاناکاریوم (که حشرات را به عنوان متامورفوس پوشش می دهند) بر روی میزبان لارو حشرات قرار می دهند. آنها قبل از اینکه از پاناکاریوم (تغذیه در لارو حشرات در فرآیند) ظهور پیدا کنند، رشد می کنند، رشد می کنند و به هم متصل می شوند.

مهر و موم فیل یکی دیگر از مثال های خوب است: مردان غالب خود را beachmasters نامیده می شود، و آنها تمام وقت خود را صرف گشت و گذار در ساحل خود و جلوگیری از جفت شدن مردان رقیب را متوقف می کنند.

با فیل های آفریقایی، مردان جوان تر که به اندازه کافی بزرگ و غالب نیستند، برای ایمن کردن همسران، گروه های بسیار کارآموزی ناامید کننده را تشکیل می دهند.

و پس از آن ماهیهای دریایی ماهی مرد ماهی کوچک وجود دارد، بسیار کوچکتر از زنان، که در نهایت با زنان همخوانی دارد. بیشتر بدن او تجزیه می شود، اما قارچ های او باقی می ماند و اسپرم برای استفاده از زن تولید می شود.

Krista M. Milich

استادیار، انسان شناسی زیستی، دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

من کمی برانگیخته ام، چون من مقادیر اولیه را مطالعه می کنم. مطمئنا بونوبه به ذهن می رسد. آنها به دلایلی از جنس هستند: زمانی که آنها احساس تنش و یا خوشحال یا عصبانی می کنند، از طریق تعاملات جنسی بیان می کنند. Bonobos زن دارای یک بالقوه بزرگ است، به طوری که اگر چیزی بین دو تن از آنها اتفاق می افتد، آنها می توانند آنها را باهم بشکنند و تنش را آزاد کنند. اگر شما سازگاری مربوط به جنس را تحول داده اید، احتمالا یک نشانگر بسیار خوب از درایو جنسی است.

میمون های عنکبوتی لزوما رابطه جنسی را اغلب نمی بینند، اماانسانمی تواند برای مدت طولانی رابطه جنسی داشته باشد. آنها مانند بیست دقیقه به طور مستمر رابطه جنسی خواهند داشت. در اولیای غیر انسانی، جنس عموما یک چیز سریع است، حتی برای گونه هایی که ما فکر می کنیم که داشتن جنس زیادی داشته باشیم، اما نه برای میمون های عنکبوت – آنها واقعا وقت خود را می گیرند، درست انجام می دهند. زنان آنها همچنین دارای یک بالون بزرگ هستند – مردم می توانند اشتباه بگیرند، آنها را در وحشی تماشا می کنند، زیرا آنها با استفاده از دست یا پا خود را از بین می برند و تقریبا به نظر می رسد مثل آلت تناسلی. در حالی که آنها با آنها ملاقات می کنند، مردان به نوعی از نگه داشتن زنان و آویزان شدن می روند، بنابراین واقعا تبدیل شدن به یک تجربه پیوند دادن است.

یکی دیگر از آنها دلفین ها خواهد بود – وقتی که به رابطه جنسی هم می آید خیلی خلاق هستند. شما رفتارهای جنسی زیادی بین دلفین ها، حتی بین مردان مشاهده می کنید، زیرا این امر با پیوند مردانه کمک می کند. گزارش هایی از سوراخ هایی که با انواع مختلفی از خوراک دهان درگیر هستند وجود دارد.

و پس از آن، البته ما انسانها داریم، که فکر می کنند رانندگی جنسی بسیار خوب است. به عنوان کسی که در رابطه جنسی تحقیق می کند، من فکر می کنم یکی از چیزهایی که در مورد رفتار جنسی به نظر می رسد این است که حیوانات دقیق تر و اجتماعی تر هستند، رژیم جنسی آنها بالاتر است و جنسیت آنها دقیق تر است – و انسان ها یکی از هوشمندترین اکثر حیوانات اجتماعی روی زمین، درست است؟ بنابراین من فکر می کنم ما رفتارهای جنسی بسیار شگفت انگیزی داریم.

ترواند آموندسن

استاد، رفتار حیوانی، دانشگاه علوم و فناوری نروژی و متخصص در پویایی نقش جنس جنسی

یک طرفدار قوی برای حیوانات پرجنب و جوش، اسکاتلار اسمیت، یک پرنده مرطوب به نظر می رسد که در تاندرا شمالی آلاسکا و کانادا زندگی می کند. Longspur اسمیت، به طور متوسط ​​365 بار برای هر یک از کلاچ گذاشته شده، بیش از یک هفته گسترش یافته است، و با 5.3 برابر در هر ساعت با مرد مورد علاقه خود را در فاکتور بارور زنانه. دانش آموزان اسمیت چندین ساله هستند – کمی هیپی مانند. هر زن به طور منظم با دو یا سه مرد، معمولا همسایگان خود، و هر یک از این مردان ممکن است به نوبه خود چند زن و شوهر زن و شوهر داشته باشد. همسران در تغذیه نوزادان در لانه های زنان کمک می کنند که با آنها بسیار مقابله کرده اند، حتی اگر هرگز نمی توان اطمینان داشت که بچه های خودشان تغذیه می شوند. به منظور اطمینان از کمک بسیاری از مردان، زنان تقریبا همیشه مردان مجاور را دعوت به همکاری می کنند. با این حال اغلب به فایده نرسیده است – مردان بلند مدت اسمیت، باید اسپرم خود را به صندوق درآورده و دو سوم دعوتنامه های مخفی را رد کنند.

همانطور که با انسانها، تنفس بیش از حد می تواند به خیانت در دنیای حیوانات منجر شود: داشتن رابطه جنسی با چندین شرک بیشتر قانون نسبت به استثناست. در میان پرندگان، مؤمنان کمال گرانبها و جادوگران زیبا از بوته های استرالیا هستند. همانطور که از نام این نام برده شده است، این انگشت کوچک زیبایی بسیار زیباست، اما روابط اجتماعی و جنسی یک ظلم واقعی است. پری فوق العاده دارای رکورد جهانی در زناست و سازنده به اصطلاح تعاونی است که در آن زنان نه تنها توسط شریک زندگی خود بلکه همچنین پسران از وقایع پرورش قبلی که قادر به ایجاد قلمرو خود نیستند، کمک می کنند. اغلب بچه ها، بچه ها پدر نیستند، بلکه متعلق به مردان غیر مراقب خارج از گروه هستند؛ در واقع، سه نفر از چهار جوجه “غیرقانونی” هستند و فرزندان غیرقانونی در تقریبا همه توله ها یافت می شوند. ظاهرا، زن پری دریایی می خواهد جنس بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشد، و آنها می خواهند تنوع در زندگی جنسی خود را تغییر دهند.

تصویر برای مقاله تحت عنوان Horniest Animal چه خبر است؟

تصویر: Longspur Calcarius pictus اسمیت، نیل اسمیت NWR، آیووا. اعتبار: پل رویزن / USFWS

یکی دیگر از نشانه های سرسبزی شدید ممکن است هرگز متوقف نباشد. مدت زمان همبستگی در حیوانات بسیار متغیر است، اعم از چند ثانیه تا طولانی تر که می توان تصور کرد. با داشتن یک رکورد جهانی دیگر، حشرات هندی هندی Necroscia sparaxes دیده می شود برای مخلوط کردن برای 79 روز، با مرد نشسته در بالای یک زن به طور معمول بزرگتر است. هنگامی که قسمتهای پشتی مرد و زن با هم قرار می گیرند، اسپرم وارد می شود. نیازی به گفتن نیست که تولید اسپرم مردانه به اندازه ی کافی بالا نیست که بتواند به طور مستمر برای سه ماهه ی بهتر از اکوسیستم تخریب شود، اما حالا و بعد او شکم خود را به زن تزریق می کند و سیب دیگری را به آن اضافه می کند. مخلوط طولانی حشرات چوب یک نمونه از محافظ مادری است، یک پدیده شایع در دنیای حیوان، همانند ما. حیوانات زن اغلب می توانند از جفتگیری با بیش از یک شریک، به عنوان مثال از طریق فرزندان سالمتری خود بهره مند شوند، به طوری که پسران یک دسته از رفتارها را برای جلوگیری از خیانت زنانه به وجود آورده اند. بعضی از این ها، مانند حشرات چوب، بسیار زیبا نیستند، اما طبیعت هیچ روحیه ای ندارد.

به طور جدی، ما در مورد چگونگی احساس سوزش در سایر حیوانات کمی می دانیم. شاید شاید حدس بزنیم که در اولات ها مانند شامپانزه ها و گوریل ها شبیه به هم هستند. اما یک خواست ناگهانی و شدید برای اقدام جنسی در زمانهای خاص، یا هنگام مواجه شدن با محرک های جنسی مانند خوردن بو و دعوت های رفتاری، در سراسر پادشاهی حیوانات، از جمله موجودات مانند مگس و سوسک دیده می شود. واضح است که این ها نیز با وجود سیستم های عصبی بسیار ساده خود، برخی از خوابیده ها را تجربه می کنند.

بر خلاف ما، حیوانات خجالت نمی کشند تا احساسات خود را نشان دهند. این امر به طور کلی برای مردان انجام می شود، اما طول ساقه اسمیت نشان می دهد که زنان می توانند به همان اندازه سفت و یا بیشتر باشند.

اسکات مک روبرت

پروفسور، زیست شناسی، دانشگاه سنت جوزف، که تحقیقات خود را بر رفتار حیوانات، در میان چیزهای دیگر تمرکز می کند

حیوان پرجنب و جوش با اشاره به جنسیت چیست؟ بدیهی است، انسان ها دردناکترند. هیچ موجودی برای افزایش بیشتر، تسهیل و تشدید جنسیت غیرواقعی رفته است. اما تقریبا هیچ نقطه ای در توصیف انسان ها در اینجا وجود ندارد. فقط کلمه “سفت” را به یک موتور جستجو تایپ کنید و هزاران وب سایت را در مورد رفتار جنسی انسانی پیدا خواهید کرد. به دنبال گذشته خودمان، نزدیکترین بستگان ما، bonobos (پان paniscus) احتمالا یک ثانیه نزدیک برای horniest حیوانات. Bonobos از جنس برای تقریبا تمام تعاملات اجتماعی استفاده می کند – سلام، خداحافظ، درگیری … همه چیز.

یک نوزاد سه روزه بابونو بر روی شکم مادر Kutu در باغ وحش در فرانکفورت، آلمان زندگی می کند.

یک نوزاد سه روزه بابونو بر روی شکم مادر Kutu در باغ وحش در فرانکفورت، آلمان زندگی می کند.
عکس: AP

اما بیایید از خودمان و خانواده نزدیکمان دور شویم. زیست شناسی دارای بسیاری از بسیاری از داستان های رفتار جنسی جالب است، با جایزه “hranest” بهPlecia associate، همچنین به عنوان “عشق عشق” و “ماه عسل پرواز” شناخته می شود. این حیوانات، در سراسر آمریکای مرکزی و جنوب ایالات متحده یافت می شود، زندگی را به عنوان لارو در زمین آغاز می کنند.

پس از هم زدن، مردان بالغ کمی قبل از زنان توسعه می یابند. مردانی که در حال چرخش در سرتاسر زمین هستند، انتظار دارند که زنها ظاهر شوند. فعالیت درون رودخانهای، برای همه آزاد است، که مردان در حال مبارزه برای رسیدن به موقعیتهای پایین در نزدیکی زمین هستند. هنگامی که زنان ظهور می کنند و پرواز می کنند، آنها به سختی زمین می گیرند تا قبل از بمباران آنها توسط مردان بمباران شیرجه ای که با آنها مقابله می کنند و با آنها بدون سر و صدا همکاری می کنند. اما پس از آن، و در اینجا جایی است که آنها نام خود را دریافت می کنند، جفتمودشده تا 5 روزدر copulaباقی می ماند! به طور انحصاری این استراتژی مردانه برای محافظت از سرمایه گذاری خود در نسل بعدی است. اگر یک مرد مردانه بلافاصله پس از جفت گیری یک زن را آزاد کند، به راحتی توسط یک مرد دیگر که اسپرم آن تخم مرغ را تحمل می کند، می گیرد. بنابراین، مردان موفق می توانند به اندازه کافی خود را به اندازه زنان نگه دارند تا اطمینان حاصل شود که اسپرم آنها را لقاح می دهد. آن را به عنوان کتک زدن فکر کنید.

پل ورهل

دانشیار، علوم زیست شناسی، دانشگاه ایالتی واشنگتن، پژوهش خود را به دنبال درک تکامل تنوع در رفتار جنسی حیوانات

خوب، شاخی و “شاخدار” وجود دارد. شاید حیوان ترسناک ترینتریسراتوپس، یکدایناسورسه شاخدار گیاهی است که وزن آن تا 12 تن است که ظاهر آن حدود 68 میلیون سال قبل بود (و حدود 2 میلیون سال بعد رفته بود ) این که آیاتریکراتوپ هامنقرض شده بود نیز “سفت” چیزی است که ما هرگز نمی دانیم، اما در میان حیوانات زنده مهره دار، “hranest” احتمالا شامپانزه سگمنی یا افریقای مرکزی است. این پرندگان کوچک در قطره یک کلاه در جنس قرار دارند که به نظر می رسد کامل برای همه آزاد است: بزرگسالان با نوجوانان، زنان با زنان، زنان با مردان و مردان با مردان. مثل انسانها به زبان بوسیدن مشغولند و مانند انسانها رابطه جنسی رو به رو دارند. و دوباره، مثل انسان، جنس Bonobo شامل خیلی بیشتر از بازتولید و انتقال ژنهای شما به نسل بعدی است. Bonobos با استفاده از جنس به عنوان یک سلام، یک راه جالب برای گفتن “سلام” از رابطه جنسی به عنوان راهی برای پیوند پس از یک درگیری استفاده می کنند، شاید کمی شبیه جنس “آرایش” است که برخی از زوج های انسان پس از استدلال درگیر می شوند. برای bonobos، جنس به عنوان یک چسب عمل می کند که همه اعضای یک گروه اجتماعی را به هم متصل می کند. به نظر می رسد که این “بی پروا” ها بیس بال، به نظر می رسد که اکثر آنها دوست دارند تا جنگ را ترجیح دهند.

آیا برای سوال گیز سوال دارید؟برای ما ایمیل کنید در tipbox@gizmodo.com.

 

ادامه مطلب