Freeland می گوید گزارش های کانادا از حملات به روزنامه نگاران روس – Global News خبر داده است 2022

Updated: December 1, 2022

توسط جوزپه Valianteمطبوعات کانادا

سازمان دیده بان: کریستیا فرلند می گوید کانادا به شدت از گزارش خشونت علیه روزنامه نگاران در روسیه خبر می دهد.

کریستیا فرلند، وزیر امور خارجه، می گوید که او درمورد کمبود آزادی رسانه ها درروسیهدر کنفرانسی کهکانادادر ماه آینده با بریتانیا برگزار می کند صحبت خواهد کرد.

نظرات او روز دوشنبه همان روز بود که سه روزنامه بزرگ روسیه – در یک نمایش نادر از همبستگی – صفحات تقریبا یکسان را برای حمایت از روزنامه نگاران بازداشت کرد.

بیشتر بخوانید:روسیه پس از اسپوتنیک و دیگران در گروه لیما ممنوعالخروج شد

با توجه به وکیل وی، ایوان گلونوف، خبرنگار تحقیقاتی برجسته، پس از آن که پلیس در مسکو در روز پنج شنبه به مدت 12 ساعت بدون وکیل مدافع شد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به مدت 12 ساعت تحت بازداشت قرار گرفت. او با اتهامات مربوط به خرید مواد مخدر مواجه شده است که توسط پلیس ساخته شده است.

Freeland، یک روزنامه نگار قبل از ورود به سیاست، به خبرنگاران گفت: “ما در حال حاضر وضعیت فعلی در روسیه را بسیار نزدیک و با توجه و توجه زیادی دنبال می کنیم.”

او و جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، در اواسط ماه جولای، یک کنفرانس بین المللی درباره آزادی رسانه ها در لندن برگزار می کنند. Freeland گفت که این رویداد “موارد خاص” در سراسر جهان را جایی که زندگینامه روزنامه نگاران در معرض خطر است، اما به جزئیات نمی آید.

سازمان دیده بان: دو روزنامه نگار پس از بیش از 500 روز در پشت میله ها در میانمار آزاد شدند

او گفت: “ما در این کنفرانس در مورد آزادی رسانه ها – و یا عدم آن – صحبت خواهیم کرد، در روسیه، در میان کشورهای دیگر،” او گفت: پس از یک بحث در انجمن بین المللی اقتصاد آمریکای در مونترال.

Freeland همچنان ادامه داد: “این اولین رویداد سالانه خواهد بود، افزون بر این، کانادا مجبور است میزبان کنفرانس دوم سال آینده باشد.

Kommersant، Vedomosti و RBK، در میان روزنامه های معتبر روزنامه در روسیه، یک روزنامه مشترک دوشنبه تحت عنوان “من / ما ایوان Golunov” منتشر شده است، خواستار یک پروب شفاف در مورد.

بیشتر بخوانید:التون جان در مقابل «سلاح های راکتمن» در روسیه سخن می گوید

مقالات مدارک ارائه شده علیه روزنامه نگار را رد کرد. چشم انداز رسانه های روسیه تقسیم شده است، و چنین نمایش همبستگی در رسانه ها به ندرت دیده می شود. همه سه مقاله با فشار مقامات و سانسور پنهان مواجه شده اند.

شرایط بازداشت روزنامه نگاری جامعه رسانه را تهدید می کند. پلیس در روز جمعه چندین عکس از خانه Golunov منتشر کرد که پیش از این اعلامیه را رد کردند و گفتند که تصاویر در جای دیگری گرفته شده اند.

WATCH: آزادی مطبوعات در استرالیا پس از حمله به دفاتر پلیس، تحت فشار قرار گرفته است

به گفته کمیته محافظت از روزنامه نگاران، در سال های 1992 تا 2019، 58 خبرنگار در روسیه کشته شده اند. یکی از معروف ترین موارد آن، آنا پلیتکوفسکیایی است که از پوشش انتقادی او در مورد حمله نظامی ارتش روسیه و اشغال چچن مشهور است. او در سال 2006 در ساختمان آپارتمانیش کشته شد.

همچنین روز دوشنبه مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ و ائتلافی از گروه های بین المللی دیگر گزارش دادند که شماری از زندانیان سیاسی در روسیه طی چهار سال گذشته از 50 تا 300 مورد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:روسیه می خواهد داده های Tinder را بفروشد – اما می توان از این اطلاعات برای هدف قرار دادن کاربران LGBTQ2 استفاده کرد

ایرwin Cotler، رئیس سابق کانادایی کانادایی و رئیس مرکز رائول والنبرگ، اظهار داشت که این گزارش “کشف و تخریب” فرهنگ روسیه از “فساد و جنایت” را در بر می گیرد.

Cotler گفت که این گزارش “معماران فردی این سرکوب” را مشخص می کند و از دولت کانادا خواست تا تحریم های هدفمند مالی و ممنوعیت سفر را به آنها تحمیل کنند.

WATCH: روسیه خواستار Tinder در تبدیل اطلاعات شخصی کاربر است

کسانی که شناسایی شده عبارتند از: ولادیمیر پوتین، الکساندر بورتنیکوف، مدیر سرویس امنیتی فدرال و الکساندر کونووالف وزیر دادگستری.

Freeland از “احترام فوق العاده” او برای Cotler سخن گفت و گفت که او این گزارش را “با توجه زیادی” مطالعه خواهد کرد.

او گفت که کانادا قبلا تحریم هایی را علیه “فهرست گسترده” مقامات روسیه اعمال کرده است و ما دائما در حال بررسی … تحریم ها هستیم و همچنان این کار را ادامه خواهیم داد. “

© 2019 مطبوعات کانادا

 

ادامه مطلب