چرا باید بدانید “misogynoir” در حال حاضر به چه معنی است 2023

Updated: February 7, 2023

حتی اگر با اصطلاح misogynoir ، که یک غلط ضد سیاه است که بطور خاص زنان سیاه پوست را هدف قرار می دهد ، ناآشنا هستید ، احتمالاً آن را در عمل مشاهده کرده اید یا دست اول را تجربه کرده اید.

هنگامی که ، به عنوان مثال ، رئیس جمهور ترامپ اخیراً در دو کنفرانس مطبوعاتی جداگانه صحبت کرد و به سختی از یامیچ آلکیندور ، خبرنگار کاخ سفید برای PBS NewsHour که سیاه پوست است ، صحبت کرد ،منتقدیناستدلال کردکه برخورد وی با روزنامه نگار به معنای سوء استفاده است. ترامپ سؤالات خود را “nasty” وسخنرانی کرد a>به ، “خوب باشید. تهدید نکنید. تهدید نکنید.”

“من اولین انسانی نیستم ، زن ، فرد سیاه پوست یا روزنامه نگاری که به آنها گفته ام که در حین انجام کار” Alcindorدر پاسخ توئیت شد.

البته ، Trumpبه هر کسی حمله می کند>کسی که او را به چالش می کشد ، گرچه به نظر می رسد او احضار ویژه زنان سیاهپوست را دارد (نگاه کنید بهمکسین واترز Repa،سن. کمالا هریس،نماینده فردریکا ویلسون).

“این یک ناهنجاری خاص از زنان سیاه پوست است ، نه سایر زنان رنگ ، نه مردان سیاه پوست.”

مویا بیلی ، استادیار فرهنگ ، جوامع و مطالعات جهانی و مطالعات زنان ، جنسیت و سکسوالیته در دانشگاه شمال شرقی ، در سال 2008 اصطلاح misogynoir را برای توصیف چنین تحقیر ابداع کرد. بیلی می گوید ، تاریخچه سوء استفاده در ایالات متحده قرن ها به طول می انجامد.

در سال 2008 ، ضمن نوشتن پایان نامه خود در مورد نژاد پرستی در پزشکی و مرور سالنامه ها و کتابهای درسی دانشکده پزشکی از دهه 1910 ، بیلی متوجه شوخی های زیادی در مورد زنان سیاه پوست به عنوان بیمار شد. به نظر می رسید آنها با استناد به کلیشه های زنان سیاه پوست به عنوان کارگر جنسی ، بیش از حد جنسی یا غیرمجاز ، پزشکان اعصاب را راحت تر می کنند.

بیلی می گوید: “این یک ناهنجاری خاص از زنان سیاه پوست است ، نه دیگر زنان رنگ ، نه مردان سیاه.” “بنابراین من شروع به فکر کردن در مورد آن کردم و به عنوان راهی برای صحبت درمورد ضد سیاهی و سوء استفاده از زن سیاهپوستان که همزمان زنان تجربه می کنند ، روی misogynoir فرود آمدم.”

misogynoir از کجا می آید؟

بیلی مفهوم را به برده داری بازگرداند ، هنگامی که از تصویرگری از زنان سیاه پوست به عنوان جنسی کاملاً جنسی و سلب مسئولیت برای توجیه تجاوز جنسی خود استفاده شد. ظهور پس از برده داری کلیشه مامانی ، که بیلی می گوید زنان سیاه پوستان را “غیر جنسی ، چربی و نامطلوب” می نامند ، برای استفاده زنان سیاه پوست از روابط سفید تهدیدآمیز بود.

در دهه 1920 ، زن سیاه عصبانی ویاقوت کبودکاریکاتورها به عنوان راهی برای آزار مردان سیاه پوست تنبل و بی تحرک عمل می کردند. بیلی می گوید ، اکنون کلیشه مدرن زن سیاه پوست قدرتمند اما هرگز آسیب پذیر ، مفهوم مثبتی دارد ، اما همچنان زنان سیاه پوست تمام بشریت خود را غارت می کند.

در فرهنگ و سیاست های پاپ غالباً سطح Misogynoir قرار می گیرد. هنگامی که بیلی برای اولین بار به تحقیق در مورد این ایده پرداخت ، آن را به روشی مشاهده کرد که میشل اوباما بعضا به یک میمون تشبیه می شد و اینکه چگونه سرنا ویلیامز به دلیل رفتار وی در زمین تنیس مورد انتقاد قرار گرفت. بیلی به یاد می آورد که چطور Quvenzhané Wallis ، بازیگر سیاه 9 ساله نامزد اسکار در سال 2013 ،کلمه c توسط Theion را در توییتی به معنای شوخی نامید.

بیلی می گوید: “این راهی نیست که شما در مورد یک کودک دختر سفید پوست صحبت کنید.” “همه این راه ها وجود دارد که زنان سیاه پوست در جامعه عمومی فقط به دلیل موجودیت مورد تجاوز جنسی و توهین قرار گرفته اند.”

چرا misogynoir اهمیت دارد؟

Misogynoir نه تنها توهین آمیز و مضر است بلکه اغلب مضر است. بیلی می گوید که چنین نگرش هایی نسبت به زنان سیاه پوست ممکن است با پیامدهای ضعیف بهداشتی ، اجتماعی و اقتصادی مرتبط باشد.

میزان مرگ و میر مادران برای زنان سیاه پوست و نوزادان آنهاmuchبالاتر از زنان سفید پوست و نوزادان آنها ، حتی اگر درآمد و تحصیلات در نظر گرفته شود. اختلاف نظرها حاکی از آن است که نژادپرستی ساختاری و هزینه های جنسی گرایی نقش مهمی در نحوه رفتار با زنان سیاه پوست توسط متخصصان پزشکی دارند و ممکن است تعیین کنند که آیا آنها زندگی می کنند یا می میرند.

زنان سیاهبه طور نامتناسباز خانه هایشان بیرون رانده شد وfaceشیوه های غربالگری ناعادلانه اخراج ، روندهایی که بیلی استدلال می کند نشان دهنده غلط کار در عمل است.

بیلی می گوید نمایندگی های زنان سیاه پوست به عنوان کارگرهای جنسی غیر جنسی یا جنسی می تواند آنها را در معرض خطر قرار دهد که غریبه ها ، یا حتی آشنایان یا دوستانشان ، با ابتکارات ، پیشرفت های جنسی یا رفتارهای پرخاشگرانه به آنها نزدیک شوند.

چگونه می دانم چه موقع misogynoir رخ می دهد؟

بیلی یک آزمایش ساده برای کشف مشکوک وجود دارد: “اگر نمی توانید شخصی را که هدف قرار یک زن از نژاد دیگر یا شخص دیگری از جنس دیگر قرار گرفته است جایگزین کنید ، می دانید که misogynoir در حال بازی است.”

در مورد روزنامه نگار یامیچه آلچیندور ، بدبینان به عادت ترامپ مبنی بر حمله به روزنامه نگاران از همه سوابق به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه او یک قلدری فرصت برابر است اشاره کرده است. حتی اگر به ادعاهای سوء استفاده اعتقاد ندارید ، در این مورد یا سناریوهای دیگر ، نکته این است که به جای اجتناب از این امر ، به حداقل رساندن یا نادیده گرفتن آسیب های وارد شده به فرد مورد نظر ، نژاد و بازی جنسیتی را بشناسید.

“misogynoir داخلی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.”

بیلی همچنین می گوید ، برای هر کسی ، صرف نظر از نژاد یا جنسیت ، ممکن است نژادپرستی و جنسی گرایی ایجاد شود که برای تضعیف و شرم زنان سیاه پوست طراحی شده است. بنابراین ، بله ، بیلی می گوید که فیلم های ساخته شده توسط رپرهای سیاه که زنان سیاه پوست را به عنوان سلبریتی و کارگر جنسی نشان می دهد ، در misogynoir ترافیک می کنند. (به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد ، در سال 2004 ، او به دلیل فیلم و اشعار “نکته دریل” ، که زنان سیاهپوست را به صورت غیرجنسی به تصویر کشیده بود ، نسبت به ظاهر شدن توسط رپل نلی در کالج اسپلمن اعتراض کرد.)

بیلی می گوید: “misogynoir داخلی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.” “فرض نکنید که فقط افراد سفید پوست یا مردانی هستند که تصاویر آسیب رسان را ایجاد می کنند.”

برای متوقف کردن misogynoir چه کاری می توانم انجام دهم؟

بیلی می گوید سواد رسانه ای کلید شناسایی و توقف سوء استفاده از سوء استفاده است. این بدان معنی است که بازنمایی رسانه ها – از جمله تصاویر ، کارتون ها ، تلویزیون و فیلم ها – خنثی و هدف نیست. تصاویر بصری مخصوصاً زنان سیاهپوست ریشه در کلیشه های مربوط به نژاد و جنس دارد.

“بخشی از این امر باعث می شود تا مردم به طور جدی تر درباره آنچه را که مصرف می کنند فکر کنند.”

برای تصویری که به زنان سیاه پوست تمام بشریت ، نقص ها و همه آنها را اعطا می کند ، بیلی می گوید که او اغلب به دنبال خالقانی همچون نوازنده ژانل مونا ، نوازنده جولیانا هوکستایلد و رپه تیرا ویک است. او همچنین نمایش هایی مانند سری FX Pose و سری وب 195 لوئیس را توصیه می کند.

او می گوید: “این ایده که افراد سیاه پوست ، به طور خاص زنان سیاه پوست فقط یک قاب هستند ، یک بعدی هستند ، چیزی است که برای مدتی وجود داشته است.” “من فرصت های بیشتری را برای زنان سیاه پوست به هر روشی که انجام می دهند ، می بینم.”

بیشتر بخوانید