اگر شما به روسیه سفر می کنید و از Tinder استفاده می کنید، باید بدانید که دولت روسیه در حال حاضر نیاز به برنامه دارد تا داده ها را در مورد کاربران خود، از جمله پیام ها، به سازمان های اطلاعات ملی، از جمله سرویس امنیتی فدرال (FSB)خبرگزاری آسوشیتد پرس (AP) گزارش داد.

این فقط Tinder نیست ظاهرا، تنظیم کننده ارتباطات روسیه لیستی از 175 سرویس آنلاین در کشور دارد که برای نگهداری شش ماه از داده های کاربر، از جمله DM ها، به منظور ارائه به مقامات روسی در صورت درخواست، نگهداری می شود. عدم تطابق نتایج در مسدود کردن، به عنوان LinkedIn اخیرا متوجه شدم. AP گزارش داد که Zello، یک برنامه پیام صوتی محبوب رانندگان کامیون روسی نیز مسدود شده است. راننده کامیون قبلا از آن برای بسیج تظاهرات علیه یک سیستم تلفنی جدید در سال 2015 استفاده کرده است.

مقامات ادعا کردند که برنامه پیام رسانی تلگرام که توسط افراط گرایان مورد استفاده قرار می گیرد نیز بر روی بلوک شکسته بود اما هنوز هم در دسترس است. فیس بوک مسنجر و WhatsApp در لیست نیستند.

هنگامی که برای دیدگاه رسیده شد، سخنگوی Tinder یک بیانیه زیر را ایمیل کرد: “ما درخواستی را برای ثبت نام در مقامات روسیه دریافت کردیم و تا کنون ثبت نام کرده ایم تا با هم سازگار باشد. با این حال، این ثبت نام به هیچ وجه هر کاربر یا اطلاعات شخصی را با هر سازمان تنظیم مقررات روسیه به اشتراک نمی گذارد و ما هیچ گونه اطلاعاتی را به دولت خود تحویل نداده ایم. “