آیا گروه بازی می تواند یک سهام ساز میلیونر باشد؟ 2023

Updated: February 6, 2023

                                                                 

غول دوست یابی آنلاین بعد از ایجاد بازده چند وجهی برای سرمایه گذاران اولیه ، هنوز امکان اجرای برنامه را ندارد.

                            

                                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                       

گروه مسابقه strong>(NASDAQ: MTCH)از زمان IPO خود در سال 2015 ، یک سهام رشد قوی بوده است. شرکت مادر Tinder ، OKCupid و سایر برنامه های محبوب دوستیابی با 12 دلار به ازای هر سهم روبرو شدند و سهام افزایش یافته است هفت- در اوایل سال جاری به بالای 90 دلار برسد.

سرمایه گذاران را تحت تأثیر نخستین حرکت خود در بازار دوستیابی آنلاین ، نمونه کارها متنوع برنامه های پیشرو در بازار و جریان مداوم درآمد مشترک با حاشیه بالا تحت تأثیر قرار داد. سهام آن در حین فروش ناشی از coronavirus کاهش یافته است ، اما با کاهش strong>S&P 5006٪ ، سهام هنوز در 12 ماه گذشته 30٪ رشد داشته است. این انعطاف پذیری چشمگیر است ، اما آیا بازی می تواند در مقابل سرهای ورودی کلان ورودی مقاومت کند و بازده میلیونرهایی را تحویل دهد؟

ایموجی ها با چشمان قلب ، گوشی هوشمند را بالا می برند. img>

منبع تصویر: Getty Images.

چگونه مسابقه درآمد کسب می کند؟

مسابقه از غول رسانه و اینترنتIAC(NASDAQ: IAC)، که قصد دارد سهم خود را در Match تا سه ماهه دوم سال 2020 به طور کامل واگذار كند. مسابقه بیشترین درآمد خود را از اشتراك های پرداخت شده برای برنامه های خود ایجاد می كند. یک لغزنده از تبلیغات آنلاین می آید. بزرگترین برنامه آن Tinder است که مکانیک تعویض چپ و راست را در مسابقات بالقوه محبوب کرده است. p>

یک ردیف قلب LED img>

منبع تصویر: Getty Images.

تعداد مشترکان پرداخت شده در سراسر برنامه در کل برنامه های خود سالانه 19٪ افزایش یافت و به سه ماهه گذشته به 9.8 میلیون رسید. در این مجموع ، پایه مشترکین تیندر با 36٪ افزایش به 5.9 میلیون رسید. p>

ردیف اساسی Tinderer ، Tinder Plus ، در اکثر بازارها برای کاربران زیر 30 سال 10 دلار در ماه هزینه دارد. این امکان را برای خنثی کردن نوارهای انگشتی ، کش رفتن در خارج از کشور ، استفاده از “فوق العاده لایک” برای جلب توجه کاربر دیگر ، و ” نمایش “نمایه را تقویت کنید. رده برتر آن ، Tinder Gold ، یک نسخه 5 دلاری برای اعضای Plus است که “گزینه های برتر” را ترغیب می کند و به کاربران امکان می دهد ببینند چه کسی آنها را دوست دارد. p>

بیش از 70٪ از کاربران Tinder از زمان راه اندازی آن در سال 2017 به سطح طلای ارتقاء داده اند. این تغییر درآمد باعث شده توسط Sharmistha Dubey ، جانباز شرکتی كه جانشین Gandberg به عنوانمدیرعامل شرکت شرکتدر اوایل ماه مارس.

برنامه های دیگر بازی در کاربران نیز قفل است. به طور خاص ، OKCupid و Hinge در بازارهای بین المللی مانند اروپا ، هند و ژاپن در حال افزایش است. گسترش این اکوسیستم بطور مداوم دامنه بازی را در برابر رقبائی مانندفیس بوک strong>گسترش می دهد ، که مسابقه را با انتخابویژگی های تاریخ گذاریسال گذشته.

مسابقه به چه سرعت در حال رشد است؟

رشد درآمد و درآمد بازی سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافت ، اما با مقایسه سختی با سطح شیب دار Tinder Gold در طول سال 2018 روبرو شد.

رشد (YOY)

2016

2017

2018

2019

درآمد

20٪

19٪

30٪

19٪

درآمد خالص

42٪

104٪

37٪

12٪

منبع: گزارش های سالانه گروه مسابقه. YOY=سال به سال است. p>

در اوایل فوریه ، راهنمایی های مسابقه خواستار رشد 17٪ تا 19٪ درآمدی سالانه در سه ماهه اول سال 2020 ، و درآمد “اواسط خردسالان” و تعدیلEBITDAرشد برای کل سال.

اما در اواخر ماه مارس ، مسابقه هشدار داد كه رشد درآمد سه ماهه اول خود در “پايان” پيش بيني قبلی خود به عنوانشیوع همه گیر COVID-19. مدیریت اظهار داشت که درآمد سه ماهه دوم آن همچنان سالانه افزایش می یابد (اما به طور متوالی افت می کند) ، و بازنگری در راهنمایی های کل سال هنوز “زودرس” بود. p>

با این وجود ، استفاده از برنامه های Match در طول بحران افزایش یافت ، زیرا این شرکت اظهار داشت كه “كاربران موجود ، به ویژه زیر 30 سال ، به طور فزاینده ای برای مقابله و اتصال به محصولات ما روی می آورند.” مکالمات و مدت مکالمه تیندر نیز از زمان شروع این شیوع 10٪ به 30٪ افزایش یافت ، زیرا پیام های مربوط به Hinge (که اخیراً یک ویژگی دوست داشتنی ویدیو را اضافه کرده است) در ماه مارس 30٪ افزایش یافت.

این نکته را خاطرنشان كرد كه مشاغل آن “در كشورهایی با شیوع محدود (از جمله ژاپن و كره جنوبی)” تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است “اما هشدار داده است كه تعداد كمتری از کاربران جدید را به ویژه در سن 30 سالگی ثبت نام می كنند. عایق بندی شده از شدیدترین پیشانی COVID-19.

آیا بازی می تواند یک سهام ساز میلیونر باشد؟

بازی با برنامه های خود بر یک طاقچه بزرگ رشد مسلط است ، و رقیبان خوبی با بودجه مانند فیسبوک نتوانسته اند تجارت خود را مختل کنند. دائماً برنامه های کوچکتر را خریداری می کند وجدید ویژگی ها– مانند پخش فیلم ها و ویژگی های ترجمه در زمان واقعی – به اکوسیستم خود برای قفل کردن کاربران و گسترده تر کردن شکاف آن.

سهام مطابقت منطقی 33 برابر برآورد درآمد پیش بینی شده دارد ، اما اگر تحلیلگران انتظارات خود را برای سال 2020 کاهش دهند ، ممکن است چند برابر صعود کند. احتمالاً تجارت آن در طول بحران مقاومت کرده و بازده چشمگیر را در طول سالها برای سرمایه گذاران بیمار ادامه خواهد داد.

                                                                                                                                                                           

                                    Leo Sunصاحب سهام فیس بوک است. Motley Fool صاحب سهام است و از Facebook و Match Group توصیه می کند. Motley Fool دارایخط مشی افشای.”>                                                                                                                                                    

ادامه مطلب